Lodowiska

        Wybierając naszą firmę decydujecie się Państwo na pełną i fachową obsługę inwestycji od fazy projektowej, aż po realizację i serwis. Proponowane przez nas rozwiązania projektowe są rezultatem wieloletnich doświadczeń. Nasze działanie nie ogranicza się do sprzedaży lodowiska. Współpracując z nami, możecie Państwo liczyć na pomoc przy tworzeniu strategii marketingowej i programów sprzedażowych. Dajemy Państwu gotowy produkt, który przy właściwym zarządzaniu należy do najszybciej zwracanych się inwestycji spośród obiektów sportowo-rekreacyjnych.

        Lodowiska sztucznie mrożone mogą funkcjonować w dodatnich temperaturach, nawet do plus 10ºC. Dlatego sezon łyżwiarski na naszych lodowiskach zaczyna się już w listopadzie i trwa średnio do końca marca!  To prawie pięć miesięcy czerpania korzyści płynących z funkcjonowania lodowiska, które może być instalowane na boiskach, kortach tenisowych, parkingach, czyli miejscach, które zimą nie przynoszą żadnych profitów. 

Jesteśmy w stanie zapewnić Państwu projektowanie lodowisk.. 

Wykonywane przez naszą firmę projekty uwzględniają możliwości lokalizacyjne i finansowe inwestora. Poza standardowymi rozmiarami lodowisk potrafimy dopasować się do każdej lokalizacji i ukształtowania terenu. Projektujemy zarówno lodowiska stałe jak i lodowiska sezonowe (mobilne). Wykorzystując wieloletnie doświadczenie, zespół profesjonalnych projektantów wskaże najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, w sposób szczególny dbając o minimalizację kosztów eksploatacyjnych. W efekcie czego powstanie lodowisko tanie w budowie oraz utrzymaniu.

W ramach naszych usług wykonujemy zarówno lodowiska stałe jak też demontowane.

W zakres realizacji lodowiska wchodzą:

  • dostawa agregatu chłodniczego
  • dostawa systemu ziębniczego tafli lodowiska
  • dostawa band lodowiska
  • montaż wszystkich podzespołów
  • budowa tafli lodu
  • uruchomienie lodowiska
  • szkolenie pracowników inwestora

        Do budowy lodowiska niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego systemu orurowania, agregatu chłodniczego oraz band otaczających lodowisko.


Systemy orurowania

         Systemy zbudowane są z segmentów rur polietylenowych ułożonych na wypoziomowanym podłożu i warstwie izolacji parochronnej z foli oraz izolacji termicznej z płyt styropianowych. W rurach tych krąży czynnik mrożący wodę na taflę lodową. Czynnikiem tym jest glikol, który w odpowiednim stężeniu chłodzony jest za pomocą agregatu wody lodowej. Schłodzony glikol etylenowy w parowniku do temp. -12°C za pomocą pompy przetłaczany jest do wężownicy płyty lodowiska, gdzie podgrzewa się do temp. -9°C, a następnie powraca do parownika schładzacza cieczy.

Agregaty chłodnicze

         W zależności od powierzchni lodowiska, stosujemy agregaty o wydajności od 130 do 175 kW oraz większe, dobrane do wielkości lodowiska jakie zamówi klient, kończąc na urządzeniach odpowiednich do profesjonalnych pełnowymiarowych lodowisk sportowych. Agregaty w zależności od swojej mocy posiadają odpowiednio dwa-cztery obiegi chłodnicze z dwoma lub czteroma sprężarkami tłokowymi półhermetycznymi. Stopniowanie mocy agregatu: 25, 50,75%. Agregat może pracować w temperaturze otoczenia maks + 15 ˚ C.

Bandy

          Wykonane są z profili stalowych i wyłożone są płytą PE HD, oraz płytą okopową koloru żółtego, a listwa poręczowa w kształcie U jest koloru niebieskiego. Bandy posiadają bramę wjazdową dla rolby oraz furtki dla łyżwiarzy. Promień łuku bandy wynosi 5,0m. Dla boisk mobilnych (sezonowych) skonstruowaliśmy bandy przytwierdzone do podłoża tylko poprzez przymarzanie tafli lodu. Takie rozwiązanie nie powoduje uszkodzeń w nawierzchni sportowej, na której lodowisko zostało umiejscowione.

Oferujemy Państwu możliwość dzierżawy kilkudziesięciu kompletnych, sezonowych lodowisk o wymiarach 20m x 30m oraz 20m x 40 m. Montaż tafli lodowiska dokonujemy na dowolnej, wypoziomowanej i stabilnej powierzchni między innymi: nawierzchniach boisk, placach w centrach miast, parkingach przy centrach handlowych, itp.

Czas kompletnego montażu lodowiska wraz z utworzeniem tafli lodu o grubości 5 cm nie przekracza 7 dni !!!

 

Ta strona korzysta z plików cookies dla poprawnego funkcjonowania - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.